– coaching támogatás és energiafröccs kisgyerekes nőknek októbertől
Elfáradtál a 24 órás szolgálatban?
Csak hajszolod magad, hogy mindenhol megfelelj, és semmire nem jut időd?
Képtelen vagy visszanyerni régi Önmagad?
Néha összecsapnak a fejed felett a hullámok?
Úgy érzed, bizonyos családi beidegződéseket idegesítenek, nem szolgálják a fejlődésedet?
Feszít a vágy, hogy valami újba fogj?
Boldogabb, teljesebb életre vágyakozol?
A régi terveidet szeretnéd végre megvalósítani?
De fogalmad sincs ki, és hogyan segíthetne a céljaid elérésében?
Gyere, és töltekezz új ötletekkel, jó hangulattal, mások példáival, a női közösség erejével!
Találd meg magad újra, és valósítsd meg a céljaidat coaching támogatással!
Ne halogass, szánj magadra MOST minőségi időt!
Várunk az őszi Vissza önmagamhoz Anyacsavar csoportba Téged is!
Jelentkezem!
Otthon lenni kisgyerekekkel nem igazán kedvez a zavartalan reflexióknak, és a napról-napra, vagy inkább néha óráról-órára történő újratervezés időszakában ritkán kérdezzük meg önmagunktól: Milyen életet szeretnék élni MOST?
És hol szeretnék tartani 1 év múlva?
Márpedig a célok végig gondolása, kitűzése, majd a gondos tervezés és a támogatott és utánkövetett megvalósítás bizonyítottan elősegítik a személyes célok sikeres megvalósítását. De lehetnek-e saját céljai egy kisgyerekes anyának? Én hiszek benne, hogy lehetnek, és abban is, hogy a saját célok kitűzése és megvalósítása NEM a család kárára, hanem a család minden tagjának hasznára válik!
“ Ráébredtem, hogy a szabadidő nekem is jár. És nem a családi élet rovására. Ellenkezőleg, a javukat szolgálja. Ha a motor jól működik, jobban megy a gépezet.” (Dalma, 3 gyerek GYES-en lévő anyukája)
Ha szeretnél támogatást a céljaid zavartalan végig gondolásában, a tervezés sokféle szempontjának összehangolásában és a megvalósítás lépéseinek kísérésében, gyere el Te is az őszi Vissza önmagamhoz Anyacsavar csoportba!
Mi fog történni a csoportban? Olyan kérdésekre keressük majd a válaszokat, mint például:
- Hová szeretnék eljutni az életemben? Milyennek szeretném látni magam most és a jövőben? Hogyan szeretném érezni magam?
- Milyen változások lennének ideálisak?
- A kitűzött célom milyen körülményeket feltételez? Több időt, pénzt, jobb kapcsolatot, más családi munkamegosztást, más munkahelyet, más lakhelyet, több gyereket, több/más típusú segítséget?
- Kiket érint ez a változás? (Szűk és tágabb családi körben, barátok, ismerősök, kollégák, ügyfelek között)
- Milyen erőforrásokra támaszkodhatok? (külső és belső erőforrásaid részletes feltérképezése)
- Milyen új családi szokások segítenének a legtöbbet?
- Hogyan tudok feladatokat másoknak sikeresen delegálni? (Úgy, hogy az mindenki örömére és hasznára váljék)
- Mit tehetek azért, hogy az egyszeri siker szokássá váljon? Hogyan alakítsak ki a családtagjaimmal közösen új családi szokásokat?
Gyakori kérdések az Anyacsavar csoportokkal kapcsolatban:
Miről szól az Anyacsavar csoport?
Rólad, kisgyerekes anyáról. Minden olyan kérdésről, problémáról, felnőtt női témáról, amit a sokféle női szerep megélése, egymásnak feszülése és összehangolása vet fel.
Mi a célja?
Létrehozni egy egymást kölcsönösen inspiráló női támogató csoportot, ahol mindenki a saját legégetőbb problémái megoldásához, legfontosabb céljai megvalósításához kaphat zavartalan időt, inspiráló közeget, ötleteket, együttgondolkodást, támogató hozzáállást, vagy akár konkrét segítséget. Ha például nem tudsz kivel beszélni a problémáidról, vagy aggódsz, hogy csak feszültség lesz belőle, mert a párod fáradt, az anyukád nem érti a dilemmád, a barátnőd meg mást gondol róla…
Mi történik az Anyacsavar csoporton?
Barátságos, otthonos környezetben, egy csésze tea mellett, és jó hangulatú, támogató közegben végre csak saját magadra figyelhetsz.
Minden kisgyerekes anyát érintő témákkal foglalkozunk, mint az időkezelés, szerepkonfliktusok, nőiség, pénzügyi kihívások, a környezet felől jövő nyomás kezelése, a családi feladatmegosztás, a munkakeresés és a munkába állás kihívásai…stb.
Lesznek önálló gondolkodásra szánt idők, ahol ki-ki a saját kérdésein, témáin, céljain tud dolgozni, és van lehetőség a megosztásra, a tapasztalatcserére. Mindezt megoldásközpontú coach támogatásával.
„Az Anyacsavar csoportban megélt ”aha-élmények”segítettek megadni magamnak a belső engedélyt, hogy magam alakítsam az életemet mások és a társadalom elvárásaitól függetlenül. Az év elején megfogalmazott terveimet az év végére sikerült megvalósítanom, amire nagyon büszke vagyok.” (Csilla, egy boldog és kiegyensúlyozott kislány boldog és kiegyensúlyozott, dolgozó anyukája)
Tulajdonképpen mi az a coaching?
A coaching egy olyan beszélgetés szakember és ügyfele között, amelynek folyamán a coach hatékony kérdéseivel segíti, hogy az ügyfél közelebb jusson céljai eléréséhez. A célok nagyon sokfélék lehetnek, és általában az ügyfél életminőségének javulását szolgálják. Néhány tipikus példa célokra: jó döntést hozni egy dilemma helyzetben, javítani a kapcsolatot fontos személyekkel, sikereket elérni a munkában, vagy bármely más életterületen, elhagyni egy rossz szokást, összeegyeztetni a munkát a magánélettel.
A csoportos coachingon a coach teszi fel a kérdéseket, amelyeket aztán ki-ki saját maga számára válaszol meg, azonban van lehetőség páros és csoportos megosztásra is, ahol hasonló cipőben járó sorstársak megoldási stratégiái, bevált gyakorlatai ötleteket adhatnak mindenkinek a saját útkereséséhez.
„Az Anyacsavar – és Dóra személye is – nagyon jó katalizátor, ami segít nekem megfogalmazni a céljaimat, megoldásközpontúan tekinteni a problémáimra. Egy olyan módszert tanulhatok itt meg, ami nemcsak a foglalkozásokon alkalmazható, hanem könnyen elsajátítható, és a későbbiekben bármikor használható.” (Kata, háromgyerekes GYED-en lévő anya)
Miről nem szól az Anyacsavar csoport?
Gyerekgondozási kérdésekről. Ez a program az anyák lelkét hivatott gondozni, mert rájöttünk, hogy az egész családnak elemi érdeke, hogy az anya, aki a család motorja, testileg és lelkileg kiegyensúlyozott legyen.
„Az Anyacsavar alkalmain végre egy kicsit magamra koncentrálok, arra, hogy mi segíti legjobban az én személyes boldogulásomat, töltekezésemet, mert lemerült akkumulátorral hogy is lehetne adni magamból másoknak?” (Zsófi, 4 kisgyerek mellett vállalkozást tervező anya)
Mit nem nyújt a csoport?
Pszichológiai tanácsadást. Kész megoldásokat, tuti recepteket.
Ki vezeti?
Paizs Dóra tréner, megoldásközpontú coach, kétgyerekes anya.
„Trénerként és coachként az a munkám, hogy segítsek másoknak határtágító tapasztalatokat integrálni. Munkám során azt tapasztaltam, hogy csoportban több, olykor jobb és komplexebb válaszokat lehet találni egyéni kérdésekre is, és értékes visszajelzéseket kaphatunk egymástól. Szívügyemnek tekintem a női támogató csoportokat – az Anyacsavar csoportokat -, ahol a hozzám hasonló kisgyerekes anyák egymást inspirálva, a saját erőforrásaikra és mások tapasztalataira építve találhatják meg saját útjukat az anyasággal együtt járó idő- és szerepzsonglőrködésben.” (Paizs Dóra)
Hányan és kik lesznek ott?
Hozzád hasonló kisgyerekes anyák lesznek ott, akik szeretnének visszatalálni önmagukhoz. Közülük lehet, hogy néhányan már ismerik egymást, de mindenki számára lesznek ismeretlenek a csoportban. A csoport zárt, tehát végig ugyanazok lesznek ott, és minimum 6, maximum 10 fővel indul el.
Mikor érdemes a coaching csoportos formáját választanod?
– Ha te is csak hajszolod magad, és úgy érzed, semmire nem jut elég időd.
– Ha úgy érzed, sosem tudsz egyszerre megfelelni az anya, feleség, munkaerő…stb. szerepében.
– Ha szeretnéd anyaként is boldogabban élni az életedet.
– Ha szeretnéd újra megtalálni önmagadat, és megvalósítani a céljaidat.
– Ha feltölt és motivál a hozzád hasonló nők közössége.
– Ha szívesen tanulsz mások példáiból, megoldásaiból.
– Ha mások fejlődése Neked is erőt ad a választott utadon.
– Ha a rendszeresség segít a céljaid elérésében.
– Ha hatékony, de költségtakarékosabb támogatási formát keresel.
Mikor és hol?
2021. október 7., 21., november 4., 18., december 2. és 16. csütörtök délelőtt 10.00-12.00 között online, a zoom felületén.
Mennyibe kerül?
Az Anyacsavar csoport 6×2 azaz összesen 12 óra csoportos coachingot jelent, a részvételi díj 36.000 Ft, amelyet átutalással, a jelentkezést követően tudsz kiegyenlíteni.
Barátnő kedvezmény! Hozd magaddal a barátnődet, és takarítsatok meg mindketten 3.000 Ft-ot a részvételi díjból! Most mindketten 33.000 Ft-ért jöhettek el a csoportba!
Ennyit biztosan megér a Te és a családod lelki nyugalma, igaz? 🙂
Kérdésed van?
Írj egy e-mailt az info@anyacsavar.com címre!