Vissza a belső szabadsághoz – műhelymunka nőknek

A Testbe Nyitva és az Anyacsavar közös workshopján ötvözzük a megoldásközpontú önreflexió és tapasztalat-megosztás, és az integrált mozgásterápia módszereit. Test, lélek és szellem fog most össze, hogy egy minden kisgyerekes nőt érintő témához, a belső szabadságunk megtalálásához, visszanyeréséhez keressük a saját utunkat.

 

Kinek ajánlom?

Ez a program Neked szól, ha

  • szeretnél jobban jelen lenni a saját életedben;
  •  nagyobb szabadságra vágysz, de akadályoznak a külső normák és/vagy saját hiedelmeid, szokásaid;
  • szeretnéd jobban tartani a határaidat;
  • szeretnél erőt meríteni mások jó gyakorlataiból;
  • nem akarsz mindig úgy táncolni, ahogy más fütyül.

 

Mi fog történni a Vissza a belső szabadsághoz workshopon?

A workshop első felében megoldásközpontú coaching kérdések mentén keressük saját válaszainkat és osztjuk meg egymással a tapasztalatainkat, majd a program második felében testtudati gyakorlatok és szabad mozgás segítségével tudod testbe tölteni a felismeréseidet. Kipróbálhatsz új megoldásokat vagy egyszerűen hagyhatod, hogy úgy mozdulj, ahogy éppen jól esik.

 

Tulajdonképpen mi az a megoldásközpontú coaching?

A coaching egy olyan beszélgetés, amelynek folyamán a coach hatékony kérdéseivel segíti, hogy közelebb juss a céljaid eléréséhez. A célok nagyon sokfélék lehetnek: jó döntést hozni egy dilemma helyzetben, javítani a kapcsolatot fontos személyekkel, sikereket elérni a munkában, vagy bármely más életterületen, elhagyni egy rossz szokást, összeegyeztetni a munkát a magánélettel.

A csoportos coachingon a coach teszi fel a kérdéseket, amelyeket aztán ki-ki saját maga számára válaszol meg, azonban van lehetőség páros és csoportos megosztásra is, ahol hasonló cipőben járó sorstársak megoldási stratégiái, bevált gyakorlatai ötleteket adhatnak mindenkinek a saját útkereséséhez.

 

Tulajdonképpen mi az a mozgás- és táncterápia?

Szeretem azt mondani, hogy egy szabad alkotó folyamat, mely során önmagunkból építkezünk és saját érzéseinkből, vágyainkból és élményeinkből születnek táncaink. Testünk emlékezik, és mozdulatainkban ott van pillanatnyi állapotunk éppúgy, mint megtestesült élettörténetünk. Ott van a felfedezés, illetve a változtatás lehetősége is. Saját táncunk koreográfusai vagyunk.

A mozgás és táncterápiás óráink csoportos foglalkozások.
Egyszerű mozgásos gyakorlatok, játékok segítik saját tested érzékelését. A testre vitt figyelem segít megérkezni a jelen pillanatba, egy nyitott és ítéletmentes állapotba, melyben megpihenhetsz és inspirációt nyerhetsz. Ezt az inspirációt visszük tovább. A gyakorlatok tényleg egyszerűek és azokat a rád jellemző módon tudod megvalósítani. Itt nincs jó vagy rossz megoldás. Játszunk a határainkkal, ritmusokkal, támaszokkal, irányokkal, közelséggel-távolsággal. A program mindenki számára elérhető, nem szükséges semmilyen előzetes tudás, táncos múlt, különös fittség.

 

Kik vezetik?

Paizs Dóra tréner, megoldásközpontú coach, az Anyacsavar alapítója, kétgyerekes anya.

„Az anyaság területén magam is napról napra, hétről hétre újat tanulok, mindig más feladatokkal, kérdésekkel, izgalmas kihívásokkal találkozom. Trénerként és coachként az a munkám, hogy segítsek másoknak határtágító tapasztalatokat integrálni. Munkám során azt tapasztaltam, hogy csoportban több, olykor jobb és komplexebb válaszokat lehet találni egyéni kérdésekre is, és értékes visszajelzéseket kaphatunk egymástól. Szívügyemnek tekintem a női támogató csoportokat – az Anyacsavar csoportokat -, ahol a hozzám hasonló kisgyerekes anyák egymást inspirálva, a saját erőforrásaikra és mások tapasztalataira építve találhatják meg saját útjukat az anyasággal együtt járó idő- és szerepzsonglőrködésben.”

És Nagy Orsi, mozgás- és táncterápiás csoportvezető, a Testbe Nyitva önismereti- és mozgásműhely egyik alapítója, 5 éve tart szabad-mozgás önismereti csoportokat, műhelyeket nőknek.

” Éppen egy mozgás- és táncterápiás önismereti csoportba kezdtem járni, amikor várandós lettem 9 évvel ezelőtt, anyaságom ezért is szorosan összefonódik az ott szerzett élményekkel. A szavak nélküli hangolódással, erőforrásaim megtalálásával és az áramlásra való képességgel. Leginkább pedig azzal, hogy a mozgás élet, és életet adhatok a testemből. Csoportvezetőként és a magánéletemben is fontos az elfogadás, a tabumentes gondolkodás, és a belső szabadság tisztelete. Szeretek megkérdőjelezni néhány kőbe vésettnek tűnő sémát és folyamatosan keresem, hogyan lehet megtartani az egyensúlyt és a szabadságot a kapcsolataimban. Nők között c. programjainkon arra törekszem, hogy biztonságos kereteket teremtsek a felfedezéshez és önfeledt kísérletezéshez, mely során megtaláljuk vagy megszüljük saját megoldásainkat egy-egy helyzetre.”

 

Hányan és kik lesznek ott?

Hozzád hasonló nők lesznek ott, akik keresik az utat a belső szabadságuk megéléséhez. A workshop minimum 8 fő jelentkezése esetén indul, és maximum 12-en vehetnek részt.

„Az Anyacsavar alkalmain végre egy kicsit magamra koncentrálok, arra, hogy mi segíti legjobban az én személyes boldogulásomat, töltekezésemet, mert lemerült akkumulátorral hogy is lehetne adni magamból másoknak?” (Zsófi, négygyerekes anya)

 

Mikor és hol?

2018. május 12. –én, szombaton 10:00-15:00.-ig a Noha Stúdiójában,  1137 Budapest, Pozsonyi út 12.

 

Mennyibe kerül?

A 4,5 órás műhelymunka részvételi díja 9.900 Ft.

Anyacsavar On-line Klubtagoknak 15% kedvezménnyel 8.400 Ft.

 

Jelentkezem!

 

EMAIL